sobota, 19 października 2013

ZIELONA SOCZEWICA

Faza II Metabolic Balance.
W dwóch pierwszych tygodniach drugiej fazy nie używamy tłuszczów. Mogą je jednak zawierać używane produkty białkowe, takie jak sery, mięso, ryby lub nasiona oleiste. Tych tłuszczy się nie boimy. Brak tłuszczu w pierwszych dniach diety stanowi pewien problem. Cokolwiek przyrządzamy na gorąco, musimy robić na wodzie lub na parze. Co tu kryć, nie jest łatwo dosmakować tak przygotowywane potrawy, zwłaszcza że asortyment zalecanych produktów jest mocno ograniczony. Ja nie mam w swoim spisie cebuli, mam natomiast pory, które fantastycznie pomagają mi nadawać smak gotowanym potrawom. Z tego powodu występują w prawie każdej potrawie na początku drugiej fazy. Tak jest również w przypadku dzisiejszego dania.
Potrawka z zielonej soczewicy.
Porcja dla jednej osoby.
Potrzebujesz:
Jako białko 75 g zielonej soczewicy
Poza tym 125 g warzyw:
1/2 małego pomidora bez skórki
1/2 pora
Przyprawy: sól, pieprz, majeranek, ew. czosnek.
Opłukaną soczewicę zalej wodą, tak by była całkowicie przykryta. Wsyp 1 łyżeczkę majeranku. Gotuj pod przykrywką na niewielkim ogniu ok. 20 minut. Jeśli trzeba, dolej wody.
Po upływie 20 minut dodaj pokrojone w paseczki pory. Przykryj i duś na wolnym ogniu ok 10 min.
Dodaj pokrojonego pomidora. Przykryj i duś aż pomidor nieco się rozpadnie. Na tym etapie powinno zostać już niewiele płynu. Jeżeli jest go dużo, pozwól mu odparować, jeżeli mało, pilnuj by potrawy nie przypalić. Dopraw solą i pieprzem. Na talerzu posyp ulubioną zieleniną. Smacznego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz