piątek, 18 października 2013

ZUPA KREM Z SELERA

Od dzisiaj zaczynam zamieszczać przepisy do stosowania w Metabolic Balance. Osoby, które szukają właśnie potraw dietetycznych, niskokalorycznych, będą mogły znaleźć trochę inspiracji na moim blogu. Ponieważ Metabolic Balance  składa się z kilku faz, będę przy każdym przepisie z tego cyklu zaznaczać do której fazy się odnosi.
Proszę te wpisy traktować tylko jako inspirację, gdyż jak wiadomo, w Metabolic Balance każdy ma indywidualnie dopasowany plan żywienia, a w nim zestaw polecanych artykułów spożywczych oraz wskazaną ich ilość. Ja będę opierała się na własnym planie, a także na planie (nieco innym od mojego) mojego męża. Z tego też względu czasami będzie to przepis na jedną porcję, a kiedy indziej na dwie - tak robię, gdy przygotowuję potrawę ze składników pasujących do naszych obu planów żywienia.
Na początek zupa krem z selera - 2 porcje - faza II.
Zupa krem z selera

potrzebne ci będą:
75 g sera lub tofu (u mnie serek kozi)
125 g warzyw,
w tym:
seler
por
liść jarmużu
listek selera naciowego
sól, ostra papryczka 
Oczyść warzywa. W garnku zagotuj ok. 100 ml wody, wrzuć pokrojony por oraz papryczkę, przykryj i duś na średnim ogniu. W tym czasie pokrój seler i jarmuż. Dorzuć do pora. Po chwili wlej wody tyle, by przykryła wszystkie warzywa, dodaj listek selera, przykryj i gotuj chwilę, aż warzywa zmiękną. Dodaj sól i rozdrobnij blenderem na krem.
Gęstość dopasuj do swoich upodobań dolewając lub nie, przegotowaną wodę. jeśli trzeba, dosól.
Przełóż na talerz, dorzuć pokruszony ser, ewentualnie udekoruj gałązką pietruszki. Smacznego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz