poniedziałek, 2 grudnia 2013

PIERŚ Z KURCZAKA Z POREM I PIECZARKAMI.

Faza II, Metabolic Balance.
Jeszcze jedna moja propozycja na smaczny, dietetyczny posiłek.
W Metabolic Balance bardzo mi się podoba krótki czas, jaki jest potrzebny do przygotowania posiłków. Wprawdzie lista produktów też jest krótka, jednak z tego co na niej się znajduje, można wyczarować naprawdę pyszne jedzonka. I nigdzie nie jest powiedziane, że tylko na diecie można z nich korzystać.

Pierś z kurczaka z porem i pieczarkami.
składniki na 2 porcje:
280 g piersi z kurczaka
2 bulwy topinamburu
4-5 pieczarek
kawałek pora
sól, papryczka chili
1/2 łyżki oliwy z oliwek
1/2 łyżki oleju kokosowego do smażenia 

Pierś kurczęcą pokrój w cieniutkie paseczki, przełóż do miski. Dodaj olej i przyprawy, wymieszaj i odstaw na co najmniej pół godziny. W tym czasie ugotuj topinambur (tak jak ziemniaki w mundurkach, tyle że krócej).


Pieczarki oczyść i pokrój na plasterki, oczyszczonego pora również pokrój w cienkie paseczki.
Na patelni rozgrzej olej kokosowy, wrzuć pieczarki. Smaż chwilę na dość dużym ogniu. Do podsmażonych pieczarek dorzuć zamarynowane mięso, smaż nie zmniejszając ognia aż mięso zbieleje.


Dodaj pokrojonego pora, wlej ok. 100 ml zimnej wody, przykryj, zmniejsz płomień i duś kilka minut, aż por będzie miękki, a woda całkowicie odparuje. Na koniec sprawdź, czy nie trzeba potrawy doprawić. Podaj z ugotowanym topinamburem. (oczywiście, topinambur możesz zastąpić ziemniakiem lub innym warzywem, które masz w swoim planie żywieniowym). Smacznego!

pierś kurczaka z porem i pieczarkami

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz